20 listopada 2017

Jak poradzić sobie ze zmarzniętymi, lodowatymi stopami? Oto kilka sprawdzonych sposobów!


Chłodne miesiące już w pełni - dla osób niepełnosprawnych, a w szczególności wózkowiczów, zaczyna się znienawidzony sezon lodowatych nóg, których wieczorne rozgrzanie może zajmować nawet kilka godzin. Dyskomfort, wręcz uczucie bólu są często nie do zniesienia, a rozgrzanie pod kołdrą nie zawsze daje szybki i satysfakconujący efekt. Na szczęście na rynku jest sporo produktów, które mogą skutecznie wyeliminować ten problem. Na początek warto przetestować
starą sprawdzoną przez nasze babcie metodę - moczenie stóp w ciepłej, a nawet gorącej wodzie - tylko uwaga na zbyt wysoką temperaturę, do wody warto dodać odrobinę soli. Metoda znana jest od stuleci i powinna przynieść natychmiastową ulgę. Wielbicielom nowoczesnych rozwiązań powinny przypaść do gustu poniższe sposoby :)

Elektryczny but rozgrzewający stopy


W sprzedaży dostępne jest mnóstwo tego typu produktów - ich cechą wspólną jest możliwość bezpiecznego i komfortowego ogrzania zmarzniętych stóp. Urządzenie zazwyczaj posiada regulację temperatury, sterownik elektroniczny, zabezpieczenia przed przegrzaniem, funkcję automatycznego wyłączenia. Stosowanie jest niezwykle proste i wygodne.

Skarpety ogrzewane elektrycznie

Stosowane przez narciarzy oraz osoby długo przebywające na zewnątrz. Zaletą tego urządzenia jest niedopuszczenie do przemarznięcia stóp. Można używać podczas spacerów, a także w domu. Skarpety skutecznie chronią przed zimnem - podgrzewają nawet do 40 stopni Celsjusza, są bezpieczne, materiał, z którego są wykonane jest przyjazny dla skóry. Skarpety zasilane są bateriami.

Koc elektryczny

Można zaliczyć go to sposobów tradycyjnych. Jest tani, łatwy w użyciu i bardzo skuteczny, a co najważniejsze można stosować go do ogrzania całego ciała, także w pozycji leżącej. Dostępne na rynku produkty są bardzo bezpieczne, proste w użyciu, można je prać i używać niemal w każdej sytuacji, ważne, by mieć dostęp do gniazdka elektrycznego.

Podgrzewany termofor żelowy

Znakomicie sprawdzą się jako miejscowe podgrzewacze, szczególnie na stopy, najlepiej wybrać jak największy rozmiar i przykładać do ciała. Gwarantowane jest przejmujące uczucie ciepła i bardzo szybki efekt rozgrzewający :) Jak przygotować taki kompres? Należy zagrzać go w większej ilości wody, najlepiej w temperaturze do 70 stopni Celsjusza - nie wolno dopuścić do wrzenia wody. Po wyjęciu z wody należy kompres osuszyć i położyć na chore miejsce. Kompresy można też podgrzewać w kuchence mikrofalowej.

Jak widać sposobów jest sporo i tylko od nas zależy, na który się zdecydujemy, a jeśli żaden z nich nie pomoże, wtedy warto rozważyć posiadanie kota - jest niezastąpiony i zawsze skuteczny w takich przypadkach :)

1 komentarz: