11 grudnia 2017

Oto bardzo przydatny zimowy gadżet dla wózkowicza. Dzięki niemu śnieg już nigdy nie będzie przeszkodą!


Zimowy, biały puch cieszy zapewne wyłącznie dzieci i narciarzy, dla wielu jest niewielkim urozmaiceniem szarej rzeczywistości, a dla wózkowiczów stanowi niestety spełnienie najczarniejszych snów... Każdy, kto był zmuszony zmagać się z zaspami lub błotem pośniegowym, wie o czym mowa.


Najczęściej stosowaną strategią jest pomoc opiekuna albo pozostanie w domu i oczekiwanie odwilży. Jednak pewna szwajcarska firma spieszy z pomocą :) Inżynierowie Wheelblades GmbH zaprojektowali bardzo pomysłowe i praktyczne rozwiązanie - Wheelblades S. Są to niewielkie narty, montowane na przednie kółka wózka inwalidzkiego (niestety pasują wyłącznie do wózków ręcznych), z regulowaną szerokością uchwytu koła oraz specjalnie przystosowanym mechanizmem podpięcia, dzięki któremu montaż trwa dosłownie kilka sekund. Wszystko można zobaczyć na poniższym filmiku.

Stosowanie tego rozwiązania wielu osobom niepełnosprawnym ułatwi zapewne codzienne zmagania z urokami śnieżnej zimy, szczególnie mieszkańcom mniejszych miast oraz wsi. Doskonale sprawdzi się także podczas zimowych wakacji w górskich miejscowościach - choćby po to warto się zaopatrzyć :) Cena nart to 209 franków szwajcarskich (sklep internetowy Wheelblades). Zainteresowanych kupnem odsyłam także na stronę dystrybutora produktów Wheelblades GmbH w Polsce - firmę OttoBock Poznań.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz